Dagens bästa: Solat, ätit gott, kört bil och känt vinden i håret och haft ett glatt humör ...
Dagens sämsta: Ont/värk nu på kvällen ...
Dagens positiva: Haft mindre värk idag, tror värmen gör gott för min onda kropp ...
Dagens negativa: Finns svar på det. Men äsch, det hoppar vi över idag ;)
Och jag lägger ju nästan aldrig upp bilder på mig själv, eller sällan iaf. Är lite mystisk ;)
Men här kommer en från dagen. Enjoy ;)
Jag fullkomligt älskar dessa sandaletter med remmar. Det är sommar för mig. Gillar du såna?
Elin
4 juli 2015 00:17
Åh sådana sandaletter har jag letat efter, tycker att de är så fina! :D Vart kan man köpa dem? :-)
Bra dag ändå! :D jobbigt dock att du fick smärta nu mot kvällen...hoppas att det är lika milt imorgon <3
http://nouw.com/ElinNordwall
Maria
4 juli 2015 10:42
Å gud vad fin du här! Vilka ben och så snygga jeans shorts samt sandaletter!=)
Passar dig som handen i handsken :))
Skönt väder men tycker det är nästan för varmt haha speciellt när man jobbar och det blir 30 grader på kontoret ^^
Har själv ett par mjukare svarta shorts, hade önskat jag också kunde gå i jeans shorts. Brukar få enorm smärta i underlivet, men kanske finns det likvärdiga exempel får ta en titt på gina tricot :)
Sv: å tack känner mig glad och positiv. Och tack just nu älskar jag mitt hår!
Ska göra ännu ett inlägg där jag tipsar, sen har jag nog ångrat mig lite. Ska lägga upp en bild på mitt nuvarande hår så kan du också ge din synpunkt ;)
Med mig är det bättre :) lite mindre ont nu när mensen kom men istället fick jag handledsvärk. Dock tur att det hjälpte med att ha handledsstödet på :)
Kramisar
http://overleva-uretrit.bloggplatsen.se
SaraEmma
4 juli 2015 12:55
Låter som en bra dag :-) Trist med mer ont på kvällen. Så är det ofta för mig med nu på sommaren, man gör lite för mycket på dagarna och det straffar sig på kvällen. Men jag försöker tänka att det ändå är värt det, att göra roliga, trevliga saker på dagen och sen får jag ta det lugnt på kvällen.
Jättesnygga sandaler!
http://ryggresan.bloggplatsen.se
it_is/Anette
4 juli 2015 15:23
Satt faktiskt i natt o tittade på tjejernas skor, vad har dom på sig när dom går ut en sommarkväll. Letade efter just någon som hade dom remsandalerna, men såg ingen. men en massa flipp flopp???
Ha en bra lördag :)
Kram
http://itismadeby.bloggplatsen.se

Mia
4 juli 2015 17:21
Ni tror att jag låtssa och över driver? Att jag gör mig till för att får allt att verka värre än det är?
Jag är en mamma, fru som berättar om min vardag: Har min sysselsättning på kommuns psyktrin och är ofta ledig på helgerna och vissa vardagar. Har hel sjukersättning, gift, två tånåriga barn varav den yngsta har utvecklingtörning. Liksom jag har asberger, autism, utvecklingstörning. Vi bor på landet vid en vacker sjö. Välkomna hit! Gör som jag, visa att du tycker att alla ska ha samma rättigheter och möjligheter oavsett psykiska olikheter. Visa ditt stöd på www.hjarnkoll.se
Jag har diagnoser: Asperger, Autism, Utvecklingstörning m.m
Snälla ni kom in och läs min blogg om mitt liv vetja!
Att vara annorlunda liv med diagnoser!
DELA OCH SPRID MIN BLOGG VIDARE!
DET SKULLE BETYDAR MYCKER FÖR MIG OM NI GJORDE DETTA FÖR MIN SKULL!
TACK I FÖR HAND!
miamiamia.bloggplatsen.se
mia2@home.se
Jag bloggar för att jag vill öka kunskapen och förståelsen om Psykisk Ohälsa i samhället. Om du bloggar helt eller delvis om Psykisk Ohälsa, följ mig så följer jag tillbaks! Jag har: Autismspektrumtillstånd, Autism, ADHD, kronisk depression. För samarbete kontakta mig på: / mia2@home.se
Jag och vill skriva lite om mina tankar i den stora världen och och leva ett annorlunda liv och vara annorlunda!
Hoppas på många läsare som vill följs och följa mig i både vått och torrt! Hoppas att ni dela och sprida min blogg vidare m.m
I både glädje och sorg, jag är en lipsill för det minsta lilla egentligen så får vi ser hur det går att blogga här. Har haft ett hård liv!
miamiamia.bloggplatsen.se
http://www.miamiamia.bloggplatsen.se
Annie
5 juli 2015 20:04
Är faktiskt inte intresserad av din spam!
natalia
4 juli 2015 17:29
Det är som någon slags gummi godis ;)
Japp jag har provat, det var sjukt härligt att få lite kall body lotion på ryggen kan jag säga :)
http://nouw.com/nataliatrojan
Ebba
4 juli 2015 22:46
Såna sandaler skriker verkligen sommar! Har ett par liknade själv här hemma! =D Dem är ju så gudomligt fina!
Sv; Nä, det gör ju inte det.. ;)
Vad härligt att det hjälper med vädret!<3
Kul att höra, det blir dock uppskjutet tills det inte är lika varmt ute.. :P
Kramis!<3
http://nouw.com/ebbolella